Certifikáty 

Jedná se o strukturované investiční instrumenty, které kombinují vlastnosti „klasických“ dluhopisů s vloženým derivátem.

Raiffeisenbank nabízí jak veřejně obchodované tak privátní emise, které jsou určeny výhradně pro úzkou skupinu investorů. Aktuálně nabízené certifikáty pro běžné klienty jsou uvedené v sekci Raiffeisen Group emise a vznikají na základě spolupráce Raiffeisenbank a Raiffeisen Centrobank. Raiffeisen Centrobank má na poli certifikátů hluboké zkušenosti a je držitelkou řady ocenění za tvorbu těchto produktů ve Střední a Východní Evropě.  Veřejně obchodované certifikáty mají možnost nakupovat klienti jak na OTC (mezibankovním trhu) tak na burzách – Vídeňské, Německé nebo Pražské burze cenných papírů. Certifikáty jsou vydávány v různých měnách, např. v CZK, EUR, HUF, PLN, USD.

Raiffeisenbank nabízí možnost tvorbu vlastní emise certifikátů, a to v rámci privátní emise. Zde je ovšem třeba splnit minimální objem transakce, který se pohybuje v řádech miliónů EUR. Vždy záleží na přesném typu certifikátu. Používaná podkladová aktiva pro certifikáty jsou akciové indexy, akcie, akciové koše, komodity, kurzy, …. Certifikáty umožňují podílet se jak na růstu podkladového aktiva, tak i na jeho propadu.

Nabídka banky obsahuje:  Bonusové certifikáty, Diskontní certifikáty, Expres certifikáty, Faktor certifikáty, Garantované certifikáty, Indexové certifikáty, Konvertibilní dluhopisy, Turbo certifikáty a Warranty.

Jejich základní rozdělení je na pákové a nepákové produkty. Pro každého je vhodný jiný produkt dle jeho zkušeností a požadovaného výnosu. Některé certifikáty jsou vydávány s otevřenou splatností, ale nejčastěji se používají takové, které mají předem dané datum splatnosti.

Každý investor se před výběrem vhodného certifikátu musí seznámit s detaily o jeho funkcionalitě (každý se hodí pro jinou investiční strategii) a především o rizicích, které jsou do certifikátu vnořené. Každý certifikát v sobě nese také riziko emitenta, jelikož se jedná o dluhový cenný papír!